Volker Schlöndorff w Polsce

Wielką retrospektywę filmów niemieckiego reżysera można będzie obejrzeć w sześciu miastach w Polsce. Volker Schlöndorff odbierze nagrodą za całokształt twórczości na festiwalu Plus Camerimage, który zaczyna się w Łodzi 28 listopada, spotka się też z widzami w Łodzi i Warszawie.


Ogólnopolski przegląd twórczości Volker Schlöndorffa zacznie się – z udziałem reżysera – 28 listopada w Łodzi (Teatr Wielki), a 30 listopada w Warszawie (Multikino Złote Tarasy).

Od 1 do 13 grudnia 2009 r. w warszawskim kinie Iluzjon w Bibliotece Narodowej można będzie obejrzeć 14 filmów z 40-letniego dorobku Schlöndorffa. Będą pokazywane także mniej znane w Polsce filmy, m.in. „Legenda Rity” z 2000 r., „Niepokoje wychowanka Törlessa” z 1965 czy „Śmierć komiwojażera” z 1985 r. Szczegółowy program projekcji na stronie: www.fn.org.pl.

Retrospektywę Schlöndorffa będą mogli obejrzeć także kinomani w Lublinie (od 14 do 20 grudnia, szczegóły na stronie: www.chatkazaka.kina.lublin.pl), Katowicach (od 8 do 14 stycznia, program: www.rialto.katowice.pl), Wrocławiu (od 8 do 14 stycznia, program: www.odra-film.wroc.pl), Krakowie (od 15 do 21 stycznia, program: www.kinopodbaranami.pl) i w Gdańsku (od 18 do 24 stycznia, program: www.klubzak.com.pl).

Volker Schlöndorff spotka się z widzami w Łodzi 29 listopada o godz. 17.00
w Empiku w CH Manufaktura i w Warszawie – 30 listopada o godz. 17.00 w Empiku przy Marszałkowskiej. Będzie prezentował swoją autobiografię „Światło, cień i ruch. Moje życie i moje filmy”, która ukaże się w Polsce w wydawnictwie Propaganda.

Retrospektywę organizują: Festiwal Plus Camerimage, Goethe-Institut w Warszawie i Filmoteka Narodowa.

26.11.2009