„Volta” w kinach

7 lipca 2017 roku na ekrany polskich kin wszedł współfinansowany przez PISF najnowszy film Juliusza Machulskiego „Volta”.

„Volta”

Głównym bohaterem najnowszego filmu Juliusza Machulskiego jest Bruno Volta, prawdziwy „kiler” w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka Agnieszka w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z „cwaniakowatym” ochroniarzem Dychą postanawia zagrać vabank i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam „słaba płeć”!

Na planie „Volty”

Twórcy

Autorem scenariusza, reżyserem i producentem filmu jest Juliusz Machulski. Zdjęcia do „Volty” zrealizował Arkadiusz Tomiak. Scenografię do filmu stworzył Wojciech Żogała. Za kostiumy odpowiada Ewa Machulska, charakteryzację Tomasz Matraszek, muzykę Bartosz Chajdecki. Obraz zmontował Rafał Listopad.

W rolach głównych występują: Olga Bołądź, Andrzej Zieliński, Aleksandra Domańska, Tomasz Kot, Robert Więckiewicz, Antoni Pawlicki, Cezary Pazura, Katarzyna Herman, Jacek Braciak, Michał Żurawski, Joanna Szczepkowska, Marcin Hycnar, Krzysztof Stelmaszyk.

Film wyprodukowało Studio Filmowe Zebra, przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Lubelskiego Funduszu Filmowego. Dystrybutorem „Volty” jest Kino Świat. 

07.07.2017