W Czechach ruszyły zdjęcia do kolejnego filmu Agnieszki Holland

1 kwietnia w Czechach rozpoczęły się zdjęcia do kolejnego filmu Agnieszki Holland pt. „Szarlatan”. Polskim koproducentem filmu jest Madants.

„Szarlatan”

„Szarlatan” to dramat biograficzny o wyjątkowym człowieku obdarzonym zdolnościami leczniczymi rozgrywający się na tle wydarzeń XX wieku. Historia inspirowana jest życiem uzdrowiciela Jana Mikoláška, który wprawiał w zdumienie pokolenia dzięki niesamowitym umiejętnościom diagnozowania i leczenia chorób za pomocą ziół, narażając się na obstrukcję ze strony komunistycznego establishmentu. Opowieść Mikoláška to nie tylko jedno z ludzkich żyć pełne zwrotów akcji, ale także ogólna refleksja nad ceną, jaką płaci się za przywilej geniuszu.

Międzynarodowa koprodukcja z udziałem polskich twórców 

„Szarlatan” to koprodukcja czesko–irlandzko–polsko–słowacka. Muzykę do filmu skomponuje Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Polskim koproducentem jest Klaudia Śmieja-Rostworowska z Madants we współpracy ze Studio Metrage.

„Szarlatan” był jednym z 20 projektów prezentowanych podczas prestiżowego Berlinale Co-Production Market w 2016 roku. Za sprzedaż międzynarodową odpowiada Films Boutique.

Większość zdjęć odbędzie się w kwietniu i czerwcu 2019 roku w Czechach. Premiera filmu zaplanowana jest na 2020 rok.

„Obywatel Jones”

Premiera poprzedniego filmu Agnieszki Holland pt. „Obywatel Jones” odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, gdzie film brał udział w konkursie głównym. Film wejdzie do polskich kin najprawdopodobniej jesienią tego roku.

Na podstawie informacji prasowej


05.04.2019