"W imię honoru" w Muzeum Tolerancji w Los Angeles

7 kwietnia w Muzeum Tolerancji w Los Angeles odbędzie się pokaz specjalny filmu dokumentalnego „W imię honoru” („In The Name Of Honor”) w reżyserii Pawła Guli. Producentem dokumentu polskiego reżysera jest Brett Ratner, odpowiedzialny m.in. za realizację „Zjawy” oraz „Paktu z diabłem”.

Film dokumentalny o zabójstwach honorowych

„W imię honoru” ukazuje proceder zabójstw najbliższych członków rodziny na tle honorowym. Ofiarami są najczęściej młode kobiety żyjące w kulturach, gdzie honor rodziny jest związany z reputacją córek i żon. Jest to jedna z najokrutniejszych form przemocy wobec kobiet, często własnych dzieci – odebranie życia przez ojca lub brata w imię nieokreślonego wzorca postępowań, którego ofiara w ich przekonaniu nie przestrzegała. Film jest zbiorem historii zabójstw honorowych z różnych części świata – Jordanii, Palestyny, Indii – a bohaterami są zarówno ofiary jak i oprawcy.

Reżyserem filmu jest Paweł Gula, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi, reżyser, scenarzysta, autor zdjęć  i producent filmowy. Film został wyprodukowany przez amerykańską firmę produkcyjną, RatPac Entertainment. Producentem filmu są Brett Ratner i Katarzyna Nabiałczyk, a polskim koproducentem są Anna Różalska oraz Tarik Hachoud, założyciele firmy Match & Spark. Po projekcji z widzami spotkają się twórcy filmu oraz aktywistka ruchu obrony praw człowieka Lubna Dawany.

Więcej informacji o pokazie filmu „W imię honoru”: www.museumoftolerance.com.

Informacja prasowa

29.03.2016