"W imię…" na DVD w Wielkiej Brytanii

Od 10 lutego 2014 w Wielkiej Brytanii będzie można kupić płyty DVD ze współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmem „W imię…” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.

DVD od 10 lutego

Film „W imię…” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej będzie można kupić na płytach DVD w Wielkiej Brytanii od 10 lutego 2014. Wydawcą filmu jest Peccadillo Pictures. 

„W imię…”

Film opowiada współczesną historię księdza, który zakłada w małej parafii ognisko dla trudnej młodzieży. Dobry proboszcz jest lubiany przez ludzi, ukrywa jednak przed nimi swoją skomplikowaną przeszłość. W rolę głównego bohatera wcielił się Andrzej Chyra. Na ekranie partnerują mu m.in. Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Maria Maj, Łukasz Simlat, oraz Tomasz Schuchardt.

Produkcja ze wsparciem PISF

Producentem filmu jest firma MD4, a koproducentami Shot Szumowski, Zentropa Autorami scenariusza są Małgorzata Szumowska i Michał Englert, który jest również autorem zdjęć. Muzykę napisali Paweł Mykietyn i Adam Walicki. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nagroda na Berlinale

Światowa premiera filmu odbyła się na 63. MFF w Berlinie, gdzie „W imię…” otrzymało Teddy Awarda. Nowy obraz Małgorzaty Szumowskiej został również doceniony m.in. na festiwalu w Dortmundzie (Grand Prix), w Mediolanie oraz na Nyskim Festiwalu Filmowym, gdzie zdobył główną nagrodę. „W imię…” weszło na ekrany polskich kin 20 września 2013. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

 

Więcej informacji na stronie: www.peccapics.com/View/id,312.

 

Paulina Bez

23.01.2014