"W imieniu diabła" na MFF w Moskwie

w_imieniu_diabla_fot_maksymilian_pawlikowski

W imieniu diabła. Fot. Maksymilian Pawlikowski

 

„W imieniu diabła” – najnowszy film Barbary Sass – został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 33. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie, który odbędzie się w tym roku w dniach 23 czerwca – 2 lipca 2011.

 

„W imieniu diabła” jest drugim polskim filmem po „Joannie” Feliksa Falka, który zostanie pokazany w ramach Konkursu Głównego.

Pierwszy pokaz filmu, poprzedzony konferencją prasową, odbędzie się w sobotę 25 czerwca w moskiewskim kinie „Khudozhestvennyj”. Na konferencji i pokazie pojawi się reżyserka Barbara Sass i odtwórczyni głównej roli, aktorka Katarzyna Zawadzka.

 

„W imieniu diabła” jest szokującą historią zainspirowaną prawdziwymi wydarzeniami. To opowieść o kobietach, które znalazły się na granicy wiary i szaleństwa, miłości i pożądania. Grupa zakonnic prowadzona przez zasadniczą Matkę Przełożoną próbuje chronić się przez grzesznym, zepsutym światem. Wkrótce na czele kobiet staje charyzmatyczny ksiądz Franciszek, który otwiera przed nimi nowe pojęcie Boga. Przeorysza razem z duchownym głoszą prawdę, według której nie tylko duch, ale też ciało winno doświadczać Najwyższego. Niedługo potem wokół klasztoru pojawia się kolczasty drut. To, co dzieje się za murem pozostaje tajemnicą sióstr i księdza Franciszka. Tylko jedna z nich, Anna, wydaje się nie być do końca przekonana, co do nowej formy wyznawania wiary. Osamotniona i wewnętrznie rozdarta, musi stoczyć bezwzględną walką o czystość swojej duszy i ciała.

 

Przed festiwalem w Moskwie film zostanie po raz pierwszy pokazany szerszej publiczności w Konkursie Głównym podczas 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„W imieniu diabła” jest powrotem Barbary Sass na ekrany polskich kin po 10-letniej przerwie.

 

Film powstał dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.moscowfilmfestival.ru.

 

Informacja prasowa

 

 

02.06.2011