W Krakowie powstaje koprodukcja „True Crimes”

W Krakowie trwają zdjęcia do międzynarodowej produkcji „True Crimes”.


Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego o filmie

Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego wymienia korzyści wynikające z city placement:

– Kraków stał się prawdziwą filmową wizytówką. Jestem dumna, że udało się nam pozyskać tak dużą i międzynarodową produkcję jak „True Crimes”. Zyskujemy wizerunkowo, poprzez to, że miasto gra w filmie, a dodatkowo mamy większe możliwości wypromowania się, również jako lokacja, wśród producentów filmów z całego świata i tym samym pozyskiwania nowych zleceń dla Krakowa.

I dodaje:

– Miasto Kraków w ostatnim czasie zagrało w takich produkcjach jak: „Czerwony Pająk”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Pani z przedszkola”, „Uwikłanie” oraz często wspominanej bollywoodzkej superprodukcji „Aazaan”. „True Crimes” to thriller psychologiczny. Film będzie miał silną obsadę międzynarodową. U boku Jima Carreya pojawi się znakomita Charlotte Gainsbourg, Agata Kulesza i Robert Więckiewicz. Co ważne, będzie to jedna z niewielu międzynarodowych produkcji z tak dużym polskim akcentem, realizowana w języku angielskim i dedykowana dystrybucji światowej. Duża część ekipy to filmowcy z Krakowa, a wszystkie zdjęcia do filmu realizowane będą w naszym mieście.

Fotos z filmu „True Crimes”, fot. Bartosz Mrozowski/ materiały prasowe

Twórcy

Za reżyserię odpowiada Grek Alexandros Avranas, którego ostatni film „Miss Violence” otrzymał Srebrnego Lwa na MFF w Wenecji. Za produkcję „True Crimes” odpowiedzialny jest Brett Ratner („X-Men 3: Ostatni bastion”, seria „Godziny szczytu”). Twórcą scenariusza jest Jeremy Brock („Powrót do Brideshead”, „Ostatni król Szkocji”). W produkcję filmu zaangażowani są również John Cheng („Królewna Śnieżka”), David Gerson, Jeffrey Sorosa oraz Simon Horsman z Los Angeles Media Fund.

Obsada

W filmie zagrają – Jim Carrey, znany z takich produkcji jak: „Człowiek z księżyca”, „Truman Show”, „Zakochany bez pamięci”, „Maska”; brytyjska aktorka, laureatka Złotej Palmy na MFF w Cannes – Charlotte Gainsbourg („Nimfomanka”, „Antychryst”, „Drzewo”, „Melancholia”); Marton Csokas („Bez litości”, „Władca Pierścieni: Powrót króla”, „Niesamowity Spider-Man 2”); Kati Outinen − laureatka nagrody głównej dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Cannes za rolę w filmie „Człowiek bez przeszłości”, a także Eleni Roussinou („Miss Violence”).

Polscy twórcy na planie „True Crimes”

Operatorem filmu jest Michał Englert („Body/Ciało”, „Pani z przedszkola”, „Nieulotne”, „W imię…”, „Sponsoring”, „33 sceny z życia”). W międzynarodowej obsadzie znaleźli się polscy aktorzy: Agata Kulesza („Ida”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Pani z przedszkola”, „Sala samobójców”), Robert Więckiewicz („Pod Mocnym Aniołem”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „W ciemności”, „Wymyk”, „Dom zły”), Anna Polony („Rewers”, „Dekalog VII”) i Zbigniew Zamachowski ( „Bogowie”, „Jack Strong”).

Film ze wsparciem PISF

Koproducentami obrazu są Krakowskie Biuro Festiwalowe z Krakow Film Commission („Pod Mocnym Aniołem”, „Pani z przedszkola”, „Czerwony Pająk”, „Obława”, „Nieulotne”, „Uwikłanie”) oraz Opus Film. Zdjęcia w Krakowie powstają przy pełnym wsparciu Miasta Kraków. Produkcja została wsparta przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Los Angeles Media Fund.

Więcej informacji: www.film-commission.pl

Na podstawie informacji prasowej

20.11.2015