"W oparach Nikisza" na Short Film Corner

Polski film „W oparach Nikisza” wygrał międzynarodowy konkurs 48 Hour Film Project. Zwycięzców wyłoniono podczas festiwalu Filmpalooza w Nowym Orleanie, który odbywał się w dniach 6 – 9 marca 2014.

Sukces zwycięzców katowickiej edycji 48HFP

Ekipa Palato i film „W oparach Nikisza” zwycięzca 1. Katowickiej edycji 48HFP otrzymał Nagrodę za Najlepsze Zdjęcia, których autorami są Bartosz Bobkowski, Grzegorz Gospodarek i Patryk Larwiński. Nagrodą specjalną jest pokaz filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w ramach sekcji Short Film Corner. Zwycięski film można obejrzeć tutaj: vimeo.com/80212772.

Short Film Corner

jest jedną z najważniejszych pozycji w kalendarzu kinematografii krótkometrażowej. Przegląd co roku przyciąga największych reżyserów, agentów, producentów oraz przedstawicieli instytucji filmowych z całego świata. Zgłoszone filmy trafiają do międzynarodowej dystrybucji, a ich twórcy stoją przed szansą zaistnienia w międzynarodowej branży filmowej.

48HFP

to bezsenny weekend, podczas którego ekipy filmowe wymyślają i piszą scenariusz, kręcą i montują film. W piątek wieczorem ekipy otrzymują informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz gatunek, w jakim ma być utrzymany. 48 godzin później film musi być ukończony. Czteroosobowe jury, składające się z profesjonalistów z branży audiowizualnej, wybiera najlepszy film, który bierze udział w konkursie międzynarodowym.

Rekrutacja do pierwszej tegorocznej edycji 48HFP

Pierwszym przystankiem podczas tegorocznej edycji 48HFP będą Katowice (9-11 maja 2014). Wszystkie chętne ekipy mogą już rejestrować się na stronie 48hourfilm.com/pl/katowice. Kolejnym miejscem będzie Warszawa w dniach 26-28 września 2014.

 

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin na stronie 48hfpkatowice.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

12.03.2014