W piątek zaczyna się Letnia Akademia Filmowa

Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu, ubiegłoroczna laureatka nagród PISF w kategorii krajowe wydarzenie filmowe, odbędzie się w tym roku już po raz dziesiąty.


Od 7 sierpnia przez dziewięć dni w niewielkiej miejscowości pod Zamościem pokazanych zostanie ponad 300 filmów, podzielonych na cykle tematyczne. Warto wymienić m.in. cykl „Stronnicza historia polskiego kina” prezentujący, przy okazji obchodów stulecia polskiego filmu, mniej znane oblicze polskiej kinematografii – obrazy często niesłusznie zapomniane i w swoim czasie niedocenione.

W Zwierzyńcu pokazany zostanie także cykl filmów, które powstały w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, zorganizowany z okazji 60-lecia istnienia WFDiF.

Warto wspomnieć o obszernej retrospektywie cenionego włoskiego reżysera Pupi Avatiego – o tyle wyjątkowej, że żaden z filmów artysty nie trafił, jak dotąd, do regularnej dystrybucji w Polsce.

W ramach Letniej Akademii Filmowej odbędą się także Warsztaty Kultury Filmowej – wiele wykładów, seminariów, spotkań z twórcami i dyskusji. A wszystko to w plenerach malowniczej roztoczańskiej miejscowości, która liczy sobie ponad 400 lat.

Więcej informacji o wspieranej przez PISF imprezie można znaleźć na stronie: www.laf.net.pl

 

05.08.2009