W sierpniu w Zwierzyńcu kolejna Letnia Akademia Filmowa

Do niewielkiej miejscowości pod Zamościem po raz kolejny zjadą się z całej Polski miłośnicy dobrego kina. Letnia Akademia Filmowa potrwa od 7 do 16 sierpnia.

 

W ciągu 9 dni pokazanych zostanie ponad 300 filmów, podzielonych na wiele cykli tematycznych. Warto wśród nich wymienić cykl „Stronnicza historia polskiego kina” prezentujący mniej znane oblicze polskiej kinematografii – obrazy często niesłusznie zapomniane i niedocenione.

 

W Zwierzyńcu zaprezentowany zostanie także cykl filmów powstałych w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, zorganizowany przy okazji 60-lecia istnienia WFDiF.

 

Będzie obszerna retrospektywa cenionego włoskiego reżysera Pupi Avatiego – o tyle wyjątkowa, że żaden z filmów artysty nie trafił, jak dotąd, do regularnej dystrybucji w Polsce.

W ramach Letniej Akademii Filmowej odbędą się także Warsztaty Kultury Filmowej – wiele wykładów, seminariów, spotkań z twórcami i dyskusji. Chęć uczestnictwa w Warsztatach Filmu Animowanego, jakie będą towarzyszyć imprezie w Zwierzyńcu, można zgłaszać do 20 czerwca.

 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej LAF www.laf.net.pl

 

03.06.2009