"W ukryciu" w kinach

26 grudnia 2013 na ekrany polskich kin wejdzie współfinansowany przez PISF- Polski Instytut Sztuki Filmowej film „W ukryciu” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego.

„W ukryciu”

 

Radom, czasy hitlerowskiej okupacji. Pewien fotograf próbuje wraz z córką, wiolonczelistką Janiną, przetrwać w niełatwej rzeczywistości. Ku zaskoczeniu córki, ojciec decyduje się ukryć w ich domu młodą Żydówkę Ester. Stopniowo między kobietami tworzy się szczególna więź, dzięki której jest im nieco łatwiej poradzić sobie z trudną sytuacją. Gdy ojciec pada ofiarą łapanki i kobiety muszą radzić sobie same, ich wzajemne relacje stają się coraz bardziej obsesyjne.

Film ze wsparciem PISF

 

„W ukryciu” jest najnowszym filmem Jana Kidawy-Błońskiego („Różyczka”). Autorem scenariusza jest Maciej Karpiński. W role głównych bohaterek wcieliły się Magdalena Boczarska i Julia Pogrebińska. Na ekranie partnerują im m.in. Tomasz Kot, Krzysztof Stroiński, Agata Kulesza i Jacek Braciak. Autorem zdjęć jest Łukasz Gutt, a autorem muzyki Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Magdalena Boczarska nagrodzona w Indiach

Za rolę Janiny w filmie „W ukryciu”, Magdalena Boczarska otrzymała nagrodę Srebrnego Pawia dla najlepszej aktorki na 44. Indyjskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym (Goa).

Premiera kinowa 26 grudnia

 

Światowa premiera nowego obrazu Jana Kidawy-Błońskiego odbyła się na festiwalu w Busan, a europejska na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym. „W ukryciu” wejdzie na ekrany polskich kin 26 grudnia 2013. Polskim dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

 

Paulina Bez

02.12.2013