Ruszył Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy

Ruszył Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy. Nabór wniosków do pierwszej edycji konkursu na wsparcie produkcji filmowej potrwa do 5 kwietnia 2017.

Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy

Ruszył Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, który funkcjonuje w ramach Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, w dziale – Regionalne Biuro Filmowe. W 2017 roku fundusz dysponuje kwotą 500 tys. złotych na dofinansowanie produkcji filmowej. 

Dotacje otrzymają najlepsze projekty wyłonione przez komisję konkursową, wcześniej rekomendowane przez grono ekspertów. Warunkiem udziału w konkursie jest powiązanie treści filmu lub serialu z regionem, a także lokowanie produkcji na Warmii i Mazurach, co jest gwarancją wydatkowania środków na tym obszarze oraz zaangażowania miejscowych kadr i sprzętu technicznego. Nie bez znaczenia przy podejmowaniu decyzji o dotacji będzie też związek biograficzny filmu i jego twórców z Warmią i Mazurami.

Nabór wniosków do 5 kwietnia 2017

Na konkurs można zgłaszać projekty filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Nabór wniosków potrwa do 5 kwietnia 2017, do godz. 15:00. 

Regulamin i formularz zgłoszeniowy konkursu Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego są dostępne na stronie: www.ceik.eu

Na podstawie materiałów organizatora 

06.03.2017