Warsaw Film Talent Camp

Organizatorzy 6. Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach zapraszają na Warsaw Film Talent Camp – międzynarodowe spotkanie ekspertów budujących i rozwijających rynek twórczości audiowizualnej dla dzieci i młodzieży.

Warsaw Film Talent Camp

to międzynarodowe spotkanie ekspertów budujących i rozwijających rynek twórczości audiowizualnej dla dzieci i młodzieży, giełda pomysłów i przestrzeń wymiany doświadczeń. Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim osobom na co dzień zajmującym się rynkiem kina dziecięcego – producentom, reżyserom i scenarzystom – ale też jest otwarte dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w branży, jak również dla tych, którzy zajmują się twórczością dla dzieci na innych polach.

W tym roku Warsaw Film Talent Camp koncentruje się na Belgii i belgijskiej perspektywie. Belgia jest koproducentem mniejszościowym wielu międzynarodowych produkcji (np. „Jeszcze dzień życia”). Charakterystyczną cechą rynku belgijskiego jest również podział na Walonię i Flandrię – dwie strefy językowe, dwa fundusze filmowe – czy dwa podejścia do koprodukcji?

Program

Podczas dwudniowego wydarzenia składającego się z konferencji i dnia warsztatowego uczestnicy skupią się na zagadnieniach takich jak:

  • Muzyka oryginalna i rola piosenki w filmach dla dzieci
  • Organizowanie koprodukcji
  • Reżyserowanie filmów dla dzieci
  • Promocja i marketing filmów dla dzieci i młodzieży
  • Współpraca z dystrybutorem

Warsaw Film Talent Camp odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2018 roku w budynku Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (Wałbrzyska 3/5; Warszawa).

Program wydarzenia wraz z biogramami prelegentów na stronie Kino w Trampkach.

Wydarzenie jest darmowe, obowiązuje wcześniejsza rejestracja:

  1. Konferencja – 7 czerwca
  2. Warsztaty i spotkania – 8 czerwca
  3. Konsultacje promocyjne/marketingowe projektów z Barbarą Van Lombeek (The PR Factory)

Wszelkie informacje również na wydarzeniu na facebooku, oraz pod adresem mailowym: maks@kinowtrampkach.pl.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na Festiwal Filmowy Kino w Trampkach w dniach 7-17 czerwca. Pełen program na stronie festiwalu.

Warsaw Film Talent Camp odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Belgii w Warszawie. Partnerem wydarzenia są: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych – KIPA, Stowarzyszenie ZAIKS, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Festiwal Kino w Trampkach jest współfinansowany przez: Miasto st. Warszawa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacja prasowa


28.05.2018