Warszawskie Videonotacje

Spotkanie inauguracyjne Videonotacji odbyło się 11 maja w Galerii Kordegarda przy ulicy Krakowskie Przedmieście 15/17.

Na spotkaniu pokazane były dotychczasowe dokonania Videonotacji oraz prezentacja sposobu ich działania. W pracę nad powstaniem filmów zaangażowało się dotychczas aż 38 młodych osób wspieranych przez 21 młodych profesjonalistów.

Przez najbliższy tydzień, do 18 maja, podobne spotkania odbywać się będą w siedmiu warszawskich kawiarniach: Chłodna 25, Kafka, Grawitacja, Eufemia, Kępa Cafe, Bratnia Szatnia i Wiatraki.

– W ramach Videonotacji zapraszamy młodych niedoświadczonych twórców do stworzenia krótkiego filmu dokumentalnego o Warszawie pod naszą opieką. Szukamy osób chcących pokazać swój kawałek Warszawy, opowiedzieć o czymś, co w tym mieście niezwykłego i niespotykanego. Najważniejsze są pomysły na przedstawienie czegoś wyjątkowego. My zadbamy o to, żeby film był w pełni profesjonalny – mówi Ewa Majdecka z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, które jest autorem projektu. – Zapraszam do odwiedzenie nas jutro i potem w siedmiu warszawskich kawiarniach. Porozmawiamy o tym, co fajnego jest w krótkich formach dokumentalnych, dlaczego nawiązujemy do tradycji kronik filmowych oraz czym różnią się Videonotacje od innych filmów o Warszawie.

To, co zostało już zrobione i co się dzieje, można śledzić na blogu: www.videonotacje.blogspot.com.

11.05.2011