Warsztat "Struktura scenariusza, a forma obrazu filmowego" - zgłoszenia do 2 grudnia

Stowarzyszenie Twórców Obrazu Filmu Fabularnego (STOFF/PSC) zaprasza do udziału w warsztacie pt: „Struktura scenariusza, a forma obrazu filmowego”. Gościem specjalnym będzie Clare Downs, ekspert EAVE (European Audiovisual Entrepreneurs). Od wielu lat Clare Downs jest odpowiedzialna za rekomendowanie amerykańskim studiom filmowym scenariuszy dających szansę na sukces frekwencyjny.

 

Unikalny w skali światowej warsztat ma na celu zapoznanie twórców filmowych ze strukturami scenariuszowymi wykorzystywanymi współcześnie w europejskim i amerykańskim przemyśle filmowym i wykorzystanie tych struktur do tworzenia intensywnego, wyjątkowego obrazu filmowego.

 

Warsztat, który odbędzie się w sobotę, 12 grudnia 2009 roku, w godzinach 10.00-17.00 w warszawskim Kinie Rejs (ul. Krakowskie Przedmieście 21/23), obejmuje wykład o strukturach scenariuszowych, projekcję i analizę filmu.

 

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu, bardzo prosimy o przesłanie zgłoszenia drogą mailową na adres psc@chimney.pl do dnia 2 grudnia 2009 roku. Warsztat ma bowiem charakter zamknięty i uczestniczyć w nim będą mogły tylko osoby, które w powyższym terminie skontaktują się z organizatorami.

 

Zaproszenie kierujemy głównie do operatorów, reżyserów, scenarzystów, montażystów, producentów a także studentów szkół filmowych.

Stowarzyszenie Twórców Obrazu Filmu Fabularnego stawia sobie za cel popularyzację najciekawszych zagadnień związanych ze sztuką filmową, organizuje działania wspierające edukację filmową, przez co dąży do zapewnienia  ciągłego, wszechstronnego rozwoju zawodowego ludzi filmu.

 

Informacja organizatorów

20.11.2009