Warsztaty Adapting for Cinema

Do 15 czerwca można wysyłać zgłoszenia do 3. edycji warsztatów „Adapting for Cinema” poświęconych filmowemu adaptowaniu książek.

Cel warsztatów

Szkolenie stwarza możliwość rozwinięcia swoich umiejętności w zakresie procesu i pracy nad adaptacją dzieł literackich producentom i scenarzystom. W trakcie warsztatów uczestnicy będą pracować nad przeniesieniem czterech książek na ekran.

3 kraje, 6 miesięcy, 12 uczestników

Do warsztatów zakwalifikuje się 12 uczestników z Europy. W trakcie sześciomiesięcznych warsztatów przewidziano spotkania w trzech krajach. Pierwszy warsztat dotyczący teorii adaptacji odbędzie się w listopadzie w Turynie podczas festiwalu filmowego. Na kolejnym spotkaniu w lutym 2015 w Londynie uczestnicy będą rozmawiać o pracy nad treatmentem, budżecie oraz stronie wizualnej projektu. Ostatni warsztat poświęcony będzie przygotowaniu uczestników do promocji swoich projektów podczas pitchingów i finałowej prezentacji podczas panelu branżowego w kwietniu 2015 roku w Budapeszcie.

Koszt warsztatów

Regularna opłata za uczestnictwo w warsztatach wynosi 500 Euro. Organizatorzy przewidują upust (koszt po rabacie wynosi 350 Euro) dla czterech najlepszych osób, które zgłoszą się na warsztaty. Zakwaterowanie i koszt biletów lotniczych pokrywa organizator.

 

Kontakt: europe@scuolaholden.it.

Więcej informacji  na stronie: www.adaptingforcinema.com.

 

Magdalena Wylężałek

12.05.2014