Warsztaty AdaptLab w Krakowie

W dniach 30 kwietnia – 6 maja odbywa się pierwsza tura stacjonarnych warsztatów dla scenarzystów AdaptLab 2014. Polska część wydarzenia jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, który jest również partnerem całego wydarzenia.

Filmowa adaptacja książek

AdaptLab to zaawansowany kurs dla doświadczonych scenarzystów, zainteresowanych pracą nad adaptacją filmową książek. Kurs składa się z trzech 6-dniowych warsztatów stacjonarnych oraz dwóch sesji on-line. Program szkolenia obejmuje cały cykl procesu adaptacji filmowej: od analizy potencjału książki do zaawansowanego treatmentu i/lub scenariusza, aż po sesje pitchingową przed grupą przedstawicieli z branży filmowej, podczas Torino Film Lab. W tym roku w warsztatach weźmie udział 12 uczestników: czterech z własnymi adaptacjami książek i ośmiu, którzy zajmą się adaptacją książek wybranych przez organizatorów warsztatów.

30 kwietnia – 6 maja Kraków

Pierwsze warsztaty stacjonarne odbywają w dniach 30 kwietnia – 6 maja w Krakowie W tegorocznej edycji AdaptLab bierze udział 12 uczestników z całej Europy m.in. dwie polskie reżyserki i scenarzystki: Julia Kolberger i Kas Zawadowicz. Zajęcia w ramach warsztatów poprowadzą: Isabelle Fauvel (Francja), Razvan Radulescu (Rumunia) oraz Eva Svenstedt Ward (Szwecja). Partnerami warsztatów w Polsce są Krakow Film Commission i festiwal 7. Off Plus Camera.

Chorwacja i Włochy

Następnie warsztaty odbędą się w Chorwacji (Zadar, 23-29 sierpnia) i we Włoszech (Turyn, 21-27 listopada).

Warsztaty współfinansowane przez PISF

Polska część warsztatów AdaptLab 2014 jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. PISF jest partnerem całego wydarzenia.

 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.torinofilmlab.it.

 

Paulina Bez

29.04.2014