Warsztaty dla dokumentalistów w Urzędowie

5 sierpnia w miejscowości Urzędów na Lubelszczyźnie ruszył projekt o nazwie „Filmowa Droga do Urzędowa”. Są to warsztaty filmu dokumentalnego prowadzone przez absolwentów Szkoły Wajdy. Do uczestnictwa w projekcie zgłosiła się młodzież z całej Polski.

Jak zrealizować film dokumentalny?

W procesie rekrutacji wyłoniono dwunastu uczestników. Głównym warunkiem przyjęcia było wypełnienie ankiety, w której należało opisać swój pomysł na film dokumentalny. Zakwalifikowani uczestnicy będą przez jedenaście kolejnych dni czynnie uczestniczyć w procesie powstawania autorskiego filmu dokumentalnego. Bohaterami filmu będą uczestnicy OZMA XVI (Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii), który będzie odbywał się w tym samym czasie w Urzędowie. Premierowy pokaz filmu, będącego owocem pracy warsztatowej, zaplanowano na 14 sierpnia w kraśnickim kinie „Metalowiec”.

Warsztaty prowadzone przez nagradzanych dokumentalistów

Nad całością projektu czuwa sześciu wielokrotnie nagradzanych filmowców: Marta Minorowicz, Łukasz Borowski, Marcin Filipowicz, Marcin Janos-Krawczyk, Jakub Cuman, Jan P. Matuszyński. Pomysłodawcą i współorganizatorem warsztatów jest Przemysław Chruścielewski – pochodzący z Urzędowa montażysta i wykładowca łódzkiej PWSFTViT.

 

Projekt „Filmowa Droga do Urzędowa” jest realizowany dzięki Centrum Wolontariatu w Kraśniku. Patronat nad warsztatami objęli: Szkoła Wajdy, Stowarzyszenie „Film 1,2”, Polskie Stowarzyszenie Montażystów, Kuratorium Oświaty w Lublinie. Projekt współfinansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

 

Więcej informacji: www.facebook.com/FilmowaDrogaDoUrzedowa.

 

Informacja prasowa

09.08.2012