Warsztaty dla krytyków filmowych w Edynburgu

W tym roku, z okazji Fokusu na Polskę, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Edynburgu zaprosi dwóch uczestników z Polski do udziału w warsztatach Student Critics. Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 maja.

Student Critics

Warsztaty będące częścią Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Edynburgu to szansa dla studentów, których pasją jest kino i dziennikarstwo filmowe na udoskonalenie swoich umiejętności i zdobycie cennego doświadczenia.

Warsztat ma na celu wsparcie kolejnego pokolenia dziennikarzy filmowych oferując im także możliwość nawiązania kontaktów. Uczestnicy wezmą udział w projekcjach filmowych i wydarzeniach towarzyszących festiwalowi. Ich mentorami będą profesjonalni dziennikarze filmowi. Uczestnicy podczas swojego pobytu w Edynburgu będą pisać artykuły poświęcone festiwalowi i filmom z jego programu.

Zgłoszenia

Warsztaty są szansą dla brytyjskich, a szczególnie szkockich studentów obecnie studiujących w Wielkiej Brytanii. W tym roku, z okazji Fokusu na Polskę, organizatorzy festiwalu zaproszą na warsztaty także dwóch uczestników z Polski. Aplikować mogą osoby w wieku 18-25 lat.

Aby zgłosić chęć udziału, należy wysłać esej na 500 słów lub trzy minutowy film na vlogu jednego z najnowszych lub klasycznych filmów na adres education@cmi-scotland.co.uk. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 26 maja.

Koszty podróży i zakwaterowania pokrywają organizatorzy. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Edynburgu odbędzie się w tym roku w dniach 21 czerwca – 2 lipca.

Więcej informacji na stronie: www.edfilmfest.org.uk.

Informacja prasowa

12.05.2017