Warsztaty MFI Script 2 Film dla scenarzystów

Organizatorzy warsztatów MFI Script 2 Film w Grecji zapraszają do wzięcia udziału w ich kolejnej edycji.
Istniejący od 1998 roku Śródziemnomorski Instytut Sztuki Filmowej (The Mediterranean Film Institute) promuje filmy oraz twórców z regionu Morza Śródziemnego a także z całej Europy. Zajmuje się również tworzeniem programów edukacyjnych dotyczących filmu. Jedną z inicjatyw MFI są międzynarodowe warsztaty scenariuszowe Script 2 Film, finansowane z programu MEDIA Unii Europejskiej.

MFI ogłosił nabór nowych projektów na trwające ponad pół roku warsztaty, które przeznaczone są dla twórców fabularnych filmów pełnometrażowych. Przewidziano udział autorów scenariuszy w czterech sesjach treningowych: dwie z nich odbędą się na greckich wyspach Nissyros i Samos, pozostałe zostaną zorganizowane za pośrednictwem internetu. Celem warsztatów jest udoskonalenie procesu powstawania scenariusza od etapu draftu do wersji końcowej. Równie ważną częścią warsztatów jest doskonalenie umiejętności pozyskania dla pomysłu filmowego producentów m.in. poprzez organizowanie pitchingów.

Zajęcia poprowadzą scenarzyści i reżyserzy z Europy i USA. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim. Jedną z absolwentek greckich warsztatów jest Caroline Link – jej projekt „Nigdzie w Afryce” (Oscar dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego w 2003 r.) powstawał pod opieką Script 2 Film.
Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do 12 kwietnia 2010.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.mfi.gr.

 

Informacja prasowa

09.03.2010