Warsztaty dla twórców dokumentów

Organizatorzy 5. Aristoteles Workshops w Rumunii zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach twórców filmów dokumentalnych. Spotkanie odbędzie się w miejscowości Vama w dniach od 1 sierpnia do 5 września 2010 r. Zajęcia poprowadzą m.in. Thierry Garrel – dyrektor działu dokumentu telewizji ARTE, reżyserka Jennifer Fox, irański twórca Rafi Pitts i Marijke Rawie – doradca i organizator spotkań dokumentalistów.

 

Podczas warsztatów twórcy będą w grupach realizowali 30-minutowy film dokumentalny. Spośród prac warsztatowych zostanie wybrany najlepszy dokument – otrzyma on nagrodę w wysokości 1500 euro.

 

Współorganizatorami istniejącej od 2005 roku imprezy są m.in. telewizja ARTE i europejski program MEDIA. Jeden z filmów powstałych podczas zeszłorocznych Aristoteles Workshops – QUEST (CĂUTARE)”, w reżyserii Ionuţa Piţurescu zostanie w tym roku zaprezentowany podczas 42. Quinzaine des Réalisateurs, jednej z sekcji towarzyszących festiwalowi filmowemu w Cannes.

 

Autorzy filmów (także scenarzyści, producenci i montażyści), którzy chcą wziąć udział w zajęciach powinni znać język angielski. Uczestnicy proszeni są o nadesłanie życiorysu, listu polecającego i wypełnienie znajdującego się na stronie organizatora formularza zgłoszeniowego.

 

Tremin nadsyłania zgłoszeń: 31 maja 2010 r.

 

Więcej informacji: Dan Nuţu dan@aworkshop.org oraz na stronie www.aworkshop.org.

29.04.2010