Warsztaty dziennikarskie podczas WFF

Warszawska Fundacja Filmowa oraz FIPRESCI zapraszają młodych krytyków filmowych do Warszawy.

 

Od pięciu lat Warszawska Fundacja Filmowa we współpracy z Międzynarodową Federacją Krytyków Filmowych FIPRESCI organizuje warsztaty dziennikarskie skierowane do młodych krytyków filmowych z Europy Środkowo-Wschodniej. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszani są dziennikarze, którzy znajdują się na początku swojej drogi zawodowej, ale posiadają już w swoim dorobku publikacje z zakresu sztuki filmowej.

 

Warszawski Festiwal Filmowy to jedno z najważniejszych filmowych wydarzeń we Wschodniej Europie. Młodym dziennikarzom organizatorzy imprezy oferują możliwość współpracy z profesjonalistami światowej klasy i dotknięcia dziennikarstwa filmowego na najwyższym poziomie.

 

Młodzi krytycy filmowi oraz dziennikarze zajmujący się filmem, których aplikacje będą najciekawsze, zostaną zaproszeni do Warszawy, by relacjonować wydarzenia 26. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (8-17 października, 2010) oraz 6 edycji Targów CentEast (15-17 października 2010).

 

Warsztaty zostały stworzone z myślą o młodych krytykach filmowych oraz dziennikarzach specjalizujących się w tematyce filmowej, którzy nie ukończyli trzydziestu lat i spełniają następujące kryteria:

  • znają płynnie język angielski (w mowie i piśmie)
  • w czasie trwania Festiwalu są dyspozycyjni
  • posiadają doświadczenie dziennikarskie udokumentowane publikacjami na łamach prasy oraz profesjonalnych stronach internetowych.

Od uczestników organizatorzy warsztatów oczekują:

  • pracy na różnych polach dziennikarstwa filmowego – pisania wywiadów, recenzji, raportów i relacji z 26. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego oraz Targów CentEast
  • uczestnictwa w wykładach i indywidualnych spotkaniach z tutorami.

Uczestnikom spoza Warszawy zostanie zaoferowane bezpłatne zakwaterowanie w hostelu w Warszawie w dniach 8-17 października 2010.

 

Wszyscy biorący udział w „FIPRESCI Warsaw Project – The Talent Press 2010″ będą mieli wyjątkową okazję do spotkania wielu utalentowanych krytyków i filmowców z całego świata oraz uczestniczenia w zakulisowych wydarzeniach prestiżowego festiwalu filmowego.

 

Młodzi dziennikarze będą pod opieką najwyższej klasy profesjonalistów – krytyków filmowych współpracujących z czołowymi magazynami filmowymi na świecie.

 

Na zgłoszenia zawierające CV kandydata oraz trzy opublikowane w mediach teksty organizatorzy czekają pod adresem mailowym: akredytacje@wff.pl do 15 września.

23.08.2010