Warsztaty filmowe w ramach AFS

W dniach 21-22 stycznia 2012 roku w Warszawskiej Szkole Filmowej odbędą się warsztaty filmowe dla nauczycieli biorących udział w projekcie Akademii Filmoteki Szkolnej.

Program warsztatów

W trakcie szkolenia nauczyciele dowiedzą się jak zorganizować plan zdjęciowy, nauczą się podstaw sztuki operatorskiej, a następnie zmontują krótki film, na który składać się będą zarejestrowane wcześniej sceny. Warsztaty prowadzić będą doświadczeni wykładowcy WSF.

  • w sobotę 21 stycznia o godzinie 12:00 dwie 15-osobowe grupy nauczycieli rozpoczną równocześnie zajęcia w studiach filmowych WSF. W ich trakcie nakręcą sekwencję kilku scen, według przygotowanego przez wykładowcę WSF scenariusza. Zajęcia potrwają do godziny 17:00.
  • w niedzielę 22 stycznia obie grupy nauczą się, jak pomysłowo i efektownie zmontować nagrany dzień wcześniej materiał. Ta część warsztatów organizowana będzie równocześnie w dwóch salach montażowych WSF, od 11:00 do 16:00.

Zgłoszenia

Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich nauczycieli, którzy zarejestrują się do tegorocznej edycji Akademii. Liczba miejsc ograniczona jest do 30.

 

Zgłoszenia należy przesyłać Annie Szczoczarz z Warszawskiej Szkoły Filmowej:
annaszczoczarz@szkolafilmowa.pl.

 

Warsztaty filmowe są jednym z dwóch elementów tegorocznej edycji Akademii Filmoteki Szkolnej. Oprócz nich dostępne są w trybie ciągłym wideo-wykłady i wirtualne dyżury z filmoznawcami na platformie e-learningowej.

 

Więcej informacji na temat tego działania znajduje się na stronie projektu:
www.filmotekaszkolna.pl/akademia.

15.12.2011