Warsztaty Interfilmlab 3.0

Kolejna odsłona projektu Interfilmlab 3.0 odbędzie się w dniach 4-10 listopada 2019 r. w Warszawie. Ideą inicjatywy jest upowszechnienie specjalistycznej wiedzy o promocji i sprzedaży dzieł audiowizualnych na rynku międzynarodowym.

Jak dystrybuować i promować film na międzynarodowym rynku VoD?

Program skierowany jest do osób stawiających pierwsze kroki w branży filmowej, zawodowo zainteresowanych produkcją, dystrybucją i promocją filmów. W warsztatach wezmą udział uczestnicy z Polski, Francji, Malty, Włoch i Ukrainy oraz zagraniczni eksperci. Wśród wykładowców znajdą się m.in. Illia Svidler (Cinemahall), Laura Abbaleo (Laboratorio dei Sogni), Joyce Grech (Malta Film Foundation), Izabela Kiszka-Hoflik (IKH Pictures Promotion) i dr hab. Marcin Adamczak (Velvet Spoon). Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.

W ramach Interfilmlab 3.0 odbędą się zarówno wykłady mistrzowskie, jak i praktyczne zajęcia warsztatowe i networkingowe, podczas których uczestnicy rozwiną swoje pomysły związane z nowym ujęciem dystrybucji na międzynarodowym rynku VoD. Podczas otwartych pokazów filmowych uczestnicy poznają dorobek krótkiego metrażu wybranych kinematografii europejskich: obowiązujące trendy, formy i dominujące gatunki filmowe. Dzięki udziałowi doświadczonych wykładowców i praktyków branży filmowej, uczestnicy – młodzi profesjonaliści filmowi – poznają różne aspekty dynamicznie rozwijającego się rynku VoD: od zagadnień prawnych przy podpisywaniu międzynarodowych umów dystrybucyjnych, przez specyfikę regionalnych platform VoD po planowanie skutecznych strategii promocyjnych filmów na rynkach europejskich.

Interfilmlab 3.0 odbędzie się w dniach 4-10 listopada, w trakcie 18. edycji Cinemaforum – Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych. Organizatorzy zapewniają lunch w trakcie warsztatów.

Zgłoszenia do 31 października 

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 października 2019 r.

Więcej informacji o projekcie, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Informacja prasowa


28.10.2019