Warsztaty o S3D i CGI w Pradze

Do 20 czerwca trwa nabór na warsztaty o S3D i CGI, które odbędą się w lipcu i sierpniu 2012 w Pradze.

S3D w dokumencie

W dniach 2-5 lipca odbędą się warsztaty „S3D Documentary Closer to Reality”, podczas których zostaną omówione następujące tematy związane z realizacją filmów dokumentalnych w 3D m. in. kamery i obiektywy odpowiednie do filmowania S3D i możliwości S3D w nowym sposobie narracji w filmach dokumentalnych. W ramach warsztatów odbędą się również zajęcia praktyczne.

S3D i CGI

Druga część warsztatów, która odbędzie się w dniach 9-12 lipca 2012, będzie poświęcona technologii S3D i CGI (computer generated imagery) – animacji komputerowej, dzięki której wokół aktorów i elementów scenografii jest możliwe stworzenie wirtualnej przestrzeni. Oprócz zajęć teoretycznych przewidziane są również ćwiczenia z wykorzystaniem omawianej techniki dotyczące m.in. oświetlenia, wychwytywania ruchów aktorów, kompozycji sceny z użyciem techniki CGI.

Postprodukcja S3D

Ostatnia część warsztatów, która odbędzie się w dniach 27- 30 sierpnia 2012, będzie dotyczyła postprodukcji filmów zrealizowanych w technice S3D i CGI. Podczas zajęć zostaną omówione takie tematy jak montaż, efekty specjalne, efekty dźwiękowe i muzyka.

 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: transistor.ciant.cz.

 

Na podstawie materiałów organizatora

18.06.2012