Warsztaty Plakatu 2019

16 lutego 2019 rusza czwarta edycja Warsztatów Plakatu. W trakcie blisko 40 godzin zajęć uczestnicy zapoznają się z historią polskiego plakatu, wezmą udział w zajęciach z typografii, będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać umiejętności w zakresie projektowania graficznego, a przede wszystkim projektowania plakatów.

O warsztatach

Warsztaty Plakatu to autorski program projektowania plakatów filmowych w duchu polskiej szkoły plakatu. To zajęcia, które pokazują, jak wyraziste może być graficzne oddanie istoty filmu oraz jak dużymi walorami artystycznymi charakteryzuje się ta forma i jaką niesie w sobie siłę przekazu. Czwarta edycja Warsztatów Plakatu odbędzie się pod batutą dr hab. Mai Wolnej, artystki wielokrotnie nagradzanej w Polsce i na świecie, a Krzysztof Iwański podzieli się swoją wiedzą z zakresu plakatu na gościnnym wykładzie. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się z teorią, ale główny nacisk zostanie położony na praktykę.

Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego plakatu do filmów, które aktualnie znajdują się w fazie produkcji. W tym roku inspiracją dla uczestników będą dwa filmy dokumentalne: „Blizny” w reżyserii Agnieszki Zwiefki oraz film Fundacji Promocji Kultury W To Mi Graj o kultowym składzie rapowym – w tym przypadku tytuł, jak i szczegóły ze względu na tajemnicę producencką zostaną podane na zajęciach.

Warsztaty zostaną zwieńczone uroczystym wernisażem prac absolwentów kursu w Galerii Mazowieckiego Instytutu Kultury. Organizatorem konkursu jest Fundacja Art2Business.

Terminy i warunki uczestnictwa

Warsztaty odbędą się między 16.02 – 13.04.2019. Do udziału w Warsztatach Plakatu organizatorzy zapraszają grafików, artystów plastyków, studentów, pasjonatów i amatorów sztuk pięknych.

Tegoroczne zajęcia odbędą się w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ul. Elektoralnej 12. Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest na stronie warsztatyplakatu.pl.

Koszt udziału w Warsztatach Plakatu 2019 to 1200zł, istnieje możliwość płatności w dwóch ratach. Zapisy trwają do 10.02.2019 (liczba miejsc ograniczona). Regulamin warsztatów i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie warsztatyplakatu.pl.

Honorowym patronem Warsztatów Plakatu 2019 jest Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Partnerami warsztatów są: Mazowiecki Instytut Kultury, Mazowiecki Fundusz Filmowy, Doc Lab Poland, Wacom, Applink, Targi Plakatu, Bodegas Santa Rufina, Fundacja Przestrzeń Filmowa.

Informacje na podstawie materiałów organizatora.

 

 


23.01.2019