Warsztaty postprodukcji EP2C

Od 16 do 21 października 2013 w Brukseli odbędą się warsztaty skierowane do producentów i osób nadzorujących postprodukcję filmową. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do 21 czerwca.

EP2C

to tygodniowy warsztat dla producentów i nadzorców postprodukcji poświęcony zarządzaniu postprodukcją pełnometrażowych fabuł i dokumentów. Organizatorzy opierają ideę szkolenia na przekonaniu, że dobrze zaplanowany, finansowo rozpisany i przeprowadzony proces postprodukcji pozwala na zaoszczędzenie czasu, pracy i pieniędzy oraz uniknięcie niepotrzebnych kompromisów artystycznych, szczególnie w przypadku koprodukcji.

 

Warsztat EP2C odbywa się raz w roku w różnych miejscach i jest przeznaczony dla 22 uczestników (14 producentów oraz 8 nadzorców postprodukcji).

 

Na szkolenie złożą się sesje plenarne, sesje w grupach oraz spotkania indywidualne. Producenci musza zgłosić się na warsztat z projektem filmu fabularnego lub dokumentalnego, który będzie rozwijany na sesjach przy udziale ekspertów. Nadzorcy postprodukcji zostaną połączeni z producentami w pary i będą razem pracować nad zgłoszonym przez producenta projektem.

 

Czwarta edycja warsztatów odbędzie się w Brukseli w dniach 16-21 października 2013.

 

Zgłoszenia są przyjmowane do 21 czerwca.

 

Więcej informacji na stronie: www.ep2c.com.

 

Na podstawie informacji od organizatora Kalina Cybulska

04.06.2013