Warsztaty scenariuszowe dla uczniów i nauczycieli

Filmoteka Szkolna – program edukacyjny PISF – oraz festiwal filmowy 21. Wiosna Filmów w Warszawie zapraszają na czwartą edycję warsztatów scenariuszowych dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia mają na celu promowanie wiedzy na temat sztuki pisania scenariuszy filmowych oraz zawodu scenarzysty.

Wstęp do scenariopisarstwa

Warsztaty to znakomita propozycja dla tych, którzy chcieliby pisać scenariusze, a nie wiedzą od czego zacząć. Uczniowie zainteresowani kręceniem własnych filmów dowiedzą się, jak się zabrać do ich tworzenia, ale również będą mieli okazję poznać realia pracy scenarzysty. Natomiast nauczyciele, dla których film to pasja, ale i temat obecny w codziennej pracy, mogą zdobyć nowe informacje i umiejętności.

Zajęcia z praktykami

Zajęcia to niepowtarzalna okazja poznania podstaw wiedzy o konstrukcji scenariusza i spróbowania własnych sił pod okiem profesjonalnych scenarzystów i wykładowców. W poprzednich latach byli to m.in. Rafael Lewandowski, Maciej Pisuk, Piotr Borkowski, Agnieszka Kruk.

Zgłoś się już dziś

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia (sesja dla uczniów 10:00-13:00, sesja dla nauczycieli 14:00-16:30) w Akademii Fotografii w Warszawie. Warsztaty są jednodniowe, odbywają się w małych grupach (maksymalnie 15 osób), obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia pod adresem filmoteka@pisf.pl przyjmujemy do 9 kwietnia 2015. Nauczyciel może zgłosić max. 4 uczniów.

Strefa Scenarzysty

Warsztaty scenariuszowe Filmoteki Szkolnej dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych są częścią programu Strefy Scenarzysty, warsztatowo-wykładowej części festiwalu Wiosna Filmów w Warszawie. Strefa Scenarzysty odbywa się dzięki wsparciu PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerem Strefy Scenarzysty jest Akademia Fotografii.

Więcej informacji: www.filmotekaszkolna.pl, www.wiosnafilmow.pl, facebook.com/strefascenarzysty

26.03.2015