Warsztaty scenariuszowe Franza Rodenkirchena

Tylko do 1 marca przyjmowane są zgłoszenia na warsztaty scenariuszowe, które w marcu i kwietniu w Holandii poprowadzi znany konsultant scenariuszowy Franz Rodenkirchen.

Warsztaty dla profesjonalistów

Warsztaty mają formułę dwóch trzydniowych spotkań, podczas których uczestnicy będą doskonalili swoje rzemiosło pod okiem eksperta. W programie warsztatów znalazły się między innymi: ocena i analiza scenariuszowa, szczegółowa analiza filmowa, wachlarz różnorodnych strategii narracyjnych, a także zagadnienia związane z psychologią tworzenia. Uczestnicy będą pracować na gotowych scenariuszach. Warsztaty skierowane są do profesjonalistów działających w branży scenariuszowej – producentów, redaktorów zamawiających, redaktorów z działów scenariuszowych itp.

Spotkanie z konsultantem i tutorem

Franz Rodenkirchen jest scenariuszowym konsultantem i tutorem. Wybiera projekty do TorinoFilmLab. Jako doradca scenariuszowy regularnie współpracuje z Binger Fimlab w Amsterdamie, European workshop Script&Pitch, CineLink – koprodukcyjnymi targami odbywającymi się przy Festiwalu w Sarajewie oraz Berlinale Talent Campus. Jest współautorem czterech pełnometrażowych filmów Jörga Buttgereita. Był konsultantem przy ponad 100 filmach m.in: „Noi Albinoi” (reż. Dagur Kari), „Lourdes” (reż. Jessica Hausner), „Grbavica” (reż. Jasmila Zbanic).

 

Warsztaty odbędą się między 22 a 24 marca oraz 19 i 21 kwietnia. Cena uczestnictwa to 1150 euro.

 

Formularz zgłoszeniowy: www.binger.nl.

 

Źródło informacji: www.polishshorts.pl.

26.02.2013