We Wrocławiu rusza 1. edycja 48 Hour Film Project

W kwietniu we Wrocławiu odbędzie się 1. edycja 48 Hour Film Project. Wrocław jest kolejnym miastem po Katowicach i Warszawie, które organizuje ten konkurs.

48 Hour Film Project

48 HFP międzynarodowy konkurs i festiwal filmowy, podczas którego ekipy filmowe wymyślają i piszą scenariusz, a następnie kręcą i montują krótkometrażowy film (od 4 do 7 minut). Na wszystko mają tylko 48 godzin. W każdej produkcji muszą pojawić się również obowiązkowe elementy: rekwizyt, tekst i bohater, które zostaną ogłoszone 17.04.2015, w Centrum Technologii Audiowizualnych o godz. 18.00. Dodatkowo jednym z kluczowych elementów, które muszą pojawić się w każdym filmie jest Wrocław. Miasto może pojawić się np. w formie pocztówki, charakterystycznej lokacji, czy pejzażu na płótnie. Między 17 a 19 kwietnia ekipy filmowe mają czas na nakręcenie filmu, który wraz z dokumentami produkcyjnymi muszą dostarczyć do 19 kwietnia do godz. 19.30 również do CeTA.

Pokazy nakręconych filmów i nagrody 

Otwarte pokazy nakręconych filmów odbędą się w dniach 21-23 kwietnia we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Uroczysta gala finałowa podczas, której poznamy laureatów odbędzie się 25 kwietnia. Zwycięska ekipa 48HFP Wrocław wraz z laureatami warszawskiej i katowickiej edycji weźmie udział w etapie międzynarodowym konkursie podczas festiwalu Filmapalooza – w 2016 roku, gdzie ich film powalczy o nagrody w kilkunastu kategoriach i o możliwość pokazania swojego filmu podczas MFF w Cannes 2016 w ramach Short Film Corner.

Zgłoszenia 

Udział w konkursie jest płatny. Opłata rejestracyjna całej ekipy wynosi:

  • 150 złotych – przy wczesnej rejestracji do 23 marca,
  • 180 złotych – przy normalnej rejestracji do 7 kwietnia,
  • 210 złotych – w przypadku późnej rejestracji do 17 kwietnia.

Rejestracji można dokonać na stronie: www.48hourfilm.com/pl/wroclaw

Na podstawie informacji prasowej

05.03.2015