Weekend Kina Irańskiego w Warszawie

Kino Kultura zaprasza w dniach 25-27 listopada 2016 r. na weekend z filmem irańskim. Jest to jedna z niewielu okazji, żeby na dużym ekranie zobaczyć produkcje perskiej kinematografii. Wstęp wolny!

Program Weekendu Kina Irańskiego w Warszawie

25.11 (piątek)

19:00 – „Robot” (Adam Ahani, 2012) reż. Rahim Behboodifar (sala Rejs)

W trosce o wszechstronny rozwój syna ojciec zapewnia mu dostęp do najnowocześniejszych urządzeń i gadżetów. Z czasem staje się to źródłem trudności i problemów. 12-letni Sina miesza świat gier komputerowych z rzeczywistością.

26.11 (sobota)

19:00 – „Niebo mojej matki” (My Mother’s Blue Sky, 2014) reż. Ali Gvavitan (sala Rejs)

Amir ma 8 lat. Stracił ojca i mieszka z matką na wzgórzu z dala od wioski. Utrzymują się z małej kopalni, dzięki czemu mogą być całkowicie niezależni. Właściciel położonej w okolicy potężnej kopalni próbuje przejąć kontrolę nad pozostałymi mniejszymi firmami wydobywczymi. Gdy umiera matka Amira rada wioski postanawia przenieść, żyjącego teraz samotnie w górach, chłopca z powrotem do wioski i odebrać mu kopalnię. Amir przeciwstawia się jednak tej decyzji, ponieważ chce realizować plany i spełnić życzenia matki.

27.11 (niedziela)

19:00 – „Syn Marii” (Pesar-e Mariam, 1998) reż. Hamid Jebelli (sala Rejs)

Film opowiada  historię chłopca, który mimo nieprzychylności ze strony ojca i babci, zaprzyjaźnia się z księdzem i jego młodszym bratem, Dzięki tej przyjaźni, uczy się tolerancji wobec chrześcijan w Iranie po rewolucji.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.kinokultura.pl.

Informacja prasowa

25.11.2016