"Wenus w futrze" w kinach

8 listopada 2013 na ekrany polskich kin wejdzie film „Wenus w futrze” („Venus in Fur”, „La Vénus à la fourrure”) w reżyserii Romana Polańskiego. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Wenus w futrze”

Wyczerpujący casting do nowego spektaklu nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wpada Vanda. Wydaje się bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę.

Koprodukcja ze wsparciem PISF

Najnowszy film Romana Polańskiego jest adaptacją sztuki „Venus in Fur” Davida Ivesa , który jest również współautorem scenariusza. Obraz jest francusko-polską koprodukcją. Producentem obrazu jest R.P. Productions, a polskim koproducentem i dystrybutorem Monolith Films. To drugi film Romana Polańskiego współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. W role głównych bohaterów wcielili się Mathieu Amalric i Emmanuelle Seigner. Autorem zdjęć jest polski operator Paweł Edelman.

Światowa premiera w Cannes

Światowa premiera filmu „Wenus w futrze” odbyła się podczas 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie film był pokazywany w ramach Konkursu Głównego. Polska premiera obrazu odbyła się podczas 38. Gdynia – Festiwal Filmowy.  Film wejdzie na ekrany polskich kin 8 listopada 2013.

 

Paulina Bez

04.11.2013

Galerie zdjęć