Weź udział w IDFAcademy Summer School

Do 1 kwietnia trwa nabór uczestników do 8. edycji warsztatów dla dokumentalistów IDFAcademy Summer School, organizowanych w Amsterdamie w dniach 29 czerwca – 4 lipca 2015.

Dla kogo? 

Warsztaty są otwarte dla reżyserów pierwszych i drugich filmów (nie będących studentami szkół filmowych). W warsztatach weźmie udział 10 projektów znajdujących się na etapie developmentu scenariusza oraz 6 na etapie montażu (rough cut).

Konsultacje scenariuszowe 

W przypadku developmentu scenariusza celem kursu jest wzmocnienie projektów filmowych poprzez pracę nad silną fabułą we wczesnym studium projektu. Uczestnicy będą mieli okazję pracować nad swoim projektem. Będą również zachęcani do przyłączenia się w prace nad projektami pozostałych uczestników.

Development scenariusza koncentrują się na: 

  • przekształceniu pierwotnego pomysłu na scenariusz w projekt charakteryzujący się silną fabułą,
  • połączeniu różnych wątków w solidną strukturę narracyjną,
  • wyborze głównych bohaterów,
  • wizualizacji historii – omówieniu sposobu, w jaki powinna zostać użyta kamera, dźwięk oraz montaż.

Konsultacje montażowe 

Od uczestników wymagane jest, aby wersja rough cut była gotowa przed rozpoczęciem warsztatów. Młodzi filmowcy przez 3 do 4 dni będą intensywnie pracować z doświadczonym montażystą, który pomoże im dopracować to, co przygotowali.

Konsultacje montażowe skupią się na: 

  • zdefiniowaniu podstawowej struktury filmu,
  • zidentyfikowaniu bohaterów i budowaniu fabuły,
  • optymalizacji rytmu filmu i jego struktury dramatycznej.

Dodatkowe informacje 

Filmowcy, którzy zakwalifikują się do udziału w warsztatach będą mogli wziąć ze sobą producenta kreatywnego lub współscenarzystę. W przypadku udziału w części poświęconej montażowi, konieczna jest obecność montażysty filmu.

Więcej informacji: www.idfa.nl.

04.02.2015