Weź udział w konferencji When East Meets West

When East Meets West jest wydarzeniem poświęconym koprodukcjom, organizowanym przez Friuli Venezia Giulia Audiovisual Regional Fund, Trieste Film Festival we współpracy z EAVE, Media Torino, Media Desk Italia i pod patronatem Eurimages. Celem spotkania jest zachęcanie do współpracy między krajami Europy Wschodniej i Środkowej i kinematografią włoską, a także innym wybranym krajem Europy Zachodniej (podczas edycji 2011 będzie to Francja).

When East Meets West odbędzie się w Trieście w dniach od 19 do 21 stycznia 2011 r. i zgromadzi 14 wybranych producentów, którzy rozwijają projekty mogące stać się koprodukcjami między krajami Europy Wschodniej i Środkowej, Włoch i Francji.

 

Do udziału w projekcie zgłaszać można filmy fabularne i dokumentalne, najlepiej posiadające co najmniej 20% budżetu.

Wszystkie zgłoszenia muszą zawierać:

  • CV producenta
  • Życiorys scenarzysty i reżysera
  • Profil i osiągnięcia firmy produkcyjnej
  • Streszczenie (1 strona maksymalnie)
  • Ok. 5 – 8 stron treatmentu w języku angielskim
  • Plan finansowania

Wszystkie dokumenty muszą być w języku angielskim i powinny zostać wysłane przed 3 grudnia na adres: udine@fvgfilmcommission.com.

14 wybranych producentów będzie mieć okazję spotkać się podczas panelu wspólnie z decydentami i ekspertami filmowymi z obu regionów. Jeden z producentów uczestniczących w spotkaniu i jeden projekt otrzymają stypendia Warsztatów Producenckich EAVE 2011. When East Meets West będzie również towarzyszyć dwudniowe forum filmowe, podczas którego odbędą się prezentacje i spotkania indywidualne.

 

Wybrane projekty zostaną ogłoszone 16 grudnia. When East Meets West zaoferuje zakwaterowanie w Trieście i zwróci koszty podróży wszystkim 14 wybranym producentom.

29.11.2010