Weź udział w Warsztatach Plakatu

8 października rozpoczną się Warsztaty Plakatu 2016.Organizatorem wydarzenia, inspirowanego dokonaniami Polskiej Szkoły Plakatu są Mazowiecki Instytut Kultury i Mazowiecki Fundusz Filmowy przy współpracy Doc Lab Poland i Wajda Studio.

To druga edycja warsztatów projektowania plakatów filmowych. Organizatorami i pomysłodawcami Warsztatów są Konrad Gelert i Michał Kosmala. Tak jak w ubiegłym roku zaprosili oni do współpracy uznaną i wielokrotnie nagradzaną doktor sztuki Maję Wolną.

Ponad 40 godzin zajęć

Warsztaty Plakatu obejmują część teoretyczną i praktyczną. Podczas ponad 40 godzin zajęć uczestnicy będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego, a przede wszystkim projektowania plakatów. W tym roku doszedł nowy moduł zajęć – dwa spotkania poświęcone typografii.

Powstanie plakat do nowego filmu

Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego plakatu do filmów, które aktualnie znajdują się w fazie produkcji. W tym roku inspiracją dla uczestników będą aż cztery obrazy, trzy dokumentalne i jeden fabularny. Są to: „Arabski sekret” w reżyserii Julii Groszek, produkowany przez Wajda Studio, „Najbrzydszy samochód świata” Grzegorza Szczepaniaka w produkcji firmy Anagram oraz „Pollywood” reżyserowany przez Pawła Ferdka, produkowany przez Buksfilm. Fabularnym projektem jest film dla najmłodszych widzów – „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej, który powstaje pod skrzydłami Koi Studio.

W ramach Warsztatów odbędzie się 11 spotkań, w cyklu raz na tydzień, między 8 października 2016 a 14 grudnia br. Warsztaty Plakatu skierowane są do grafików, artystów plastyków, studentów i pasjonatów z innych dziedzin sztuki.

Warsztaty Plakatu 2016 odbędą się przy ul. Elektoralnej 12 w Mazowieckim Instytucie Kultury. Szczegółowy harmonogram zajęć można znaleźć na stronie WP2016 jak i na Facebooku.

Koszt wzięcia udziału w Warsztatach to 1200zł, z możliwością płatności w dwóch ratach. Zapisy przez stronę http://warsztatyplakatu.pl/ trwają do 3 października.

Honorowym patronatem Warsztatów Plakatu 2016 jest Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Informacja prasowa

16.09.2016