Wielki Test o Polskim Filmie

23 września 2013 o godz. 20.20 w TVP1 odbędzie się Wielki Test o Polskim Filmie.

Sprawdzenie wiedzy o polskim filmie

Formuła testu nawiązuje do poprzednich „Wielkich Testów” emitowanych na antenie telewizyjnej Jedynki. Tym razem gwiazdy w studiu, razem z telewidzami i internautami, będą rozwiązywać zagadki związane z polskim filmem, odsłaniać kulisy pracy po drugiej stronie srebrnego ekranu i wspólnie podróżować polskimi śladami po Hollywood.

Filmowcy w studiu TVP1

W rozwiązywaniu testu z zakresu wiedzy o polskim filmie udział wezmą polscy filmowcy. Zaproszenie do programu przyjęli już m.in. Danuta Szaflarska, Jadwiga Barańska, Agnieszka Holland, Jerzy Antczak, Jacek Bromski, Robert Więckiewicz, Janusz Zaorski, Juliusz Machulski i Zbigniew Buczkowski, którzy wygraną w wysokości 30 000 złotych przeznaczą na wybrany cel edukacyjny. Program na żywo poprowadzą Maciej Orłoś i Paulina Chylewska.

W telewizji i w internecie

Uczestnicy programów edukacji filmowej takich jak Filmoteka Szkolna, Akademia Polskiego Filmu czy Konkurs Wiedzy o Filmie, dla których będzie udostępnione na ten wieczór wrocławskie Kino Nowe Horyzonty, rywalizować będą o 30 000 złotych. Telewidzowie oraz użytkownicy portalu interia.pl powalczą o 20 000 złotych i nagrody rzeczowe na specjalnie stworzonej stronie internetowej.

 

Organizatorami Wielkiego Testu o Polskim Filmie są TVP i PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

18.09.2013