„Wieś pływających krów” w kinach

„Wieś pływających krów”

Fot. materiały prasowe

Trójka uduchowionych i ekologicznie świadomych młodych Berlińczyków – Elle, Mario i Jon, w ramach wakacyjnej wyprawy a także poszukiwań miejsc, gdzie ludzie żyją w zgodzie z naturą, zwiedza wschód Polski i trafia na przepiękną podlaską wieś, gdzie wynajmują stary drewniany dom od miejscowego gospodarza, zajmującego się hodowla krów – pana Stanisława. Przybysze z Berlina medytują, modlą się do księżyca, kapią nago przy studni, współczują zwierzętom hodowlanym, jedzą warzywa wygrzebane ze śmietnika, w ramach oszczędzania pożywienia na ziemi. 

Dla miejscowych są bardziej egzotyczni, niż jakiekolwiek osoby znane im z telewizji i filmów. Czy mimo bariery komunikacyjnej i olbrzymiej kulturowej przepaści jest możliwe porozumienie pomiędzy dzisiejszym hipisami i rolnikami z Podlasia? Co to dzisiaj znaczy – być blisko natury?  

Nowa wizja ekologicznej przyszłości kontra stara podlaska tradycja, a w tle ludzkie radości i dramaty oraz dużo humoru i piękna strona wizualna.

Zwiastun

Twórcy

Scenarzystką, reżyserką i producentką filmu jest Katarzyna Trzaska. Autorem zdjęć jest Andrzej Wojciechowski. Film zmontował Marek Kucharski. Muzyka oryginalna: Bart Pałyga. II operator obrazu: Kacper Czubak. Dźwięk na planie: Anna Rok, Robert Kubik. Udźwiękowienie: Agata Chodyra. Korekcja barwna: Aleksandra Kraus. Kierownik produkcji: Aleksander Mielnicki. Asystent operatora obrazu: Karol Masiarz. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Dystrybutorem filmu jest Solopan.

Fot. materiały prasowe

Zdjęcia do filmu były realizowane we wsiach: Podozierany, Jałowka, Brzostowo znajdujących się na terenie woj. podlaskiego, a także w Berlinie i w Brandenburgii.

Opis na podstawie materiałów dystrybutora 


01.10.2018