"Więzi" wygrywają w Egipcie

11 marca zakończyła się pierwsza edycja odbywającego się w Egipcie Festiwalu Kina Arabskiego i Europejskiego Sharm El-Sheikh Arab & European Film Festival. Najlepszą reżyserką konkursu krótkometrażowego została Zofia Kowalewska, autorka współfinansowanego przez PISF filmu „Więzi”.

Nagroda dla polskiego filmu

Statuetkę Srebrnego Dżeda (starożytny egipski symbol stabilności) dla najlepszego reżysera/reżyserki jury w składzie Barbara Lorey, Saad Hendawy i Abdelkarim Al-kadry przyznało autorce „Więzi” za „słodko-gorzki film o skomplikowanej relacji pary z długoletnim stażem, w niezwykle delikatny sposób pokazujący emocje i atmosferę w związku w tak naturalny sposób, że niemal zapominamy o obecności kamery”. W konkursie krótkometrażowym egipskiego festiwalu prezentowano 17 filmów.

Pierwsza edycja The Sharm El-Sheikh Arab & European Film Festival odbywała się w dniach 5 – 11 marca 2017 r. i była współfinansowana m.in. przez Egipskie Ministerstwo Kultury. Warto podkreślić, iż w pracach jury konkursu pełnometrażowego uczestniczyła dziennikarka i recenzentka filmowa Małgorzata Sadowska.

Więcej informacji o festiwalu: www.sharmfilmfest.com.

„Więzi” do zobaczenia w O!Dokument na VoD.pl

Film „Więzi” w reżyserii Zofii Kowalewskiej można obejrzeć legalnie i za darmo w ramach projektu O!Dokument na VoD.pl: vod.pl/odokument-na-vodpl/wiezi-online/3v4rlpg

Marta Sikorska

13.03.2017