„Wiki” wygrywa na festiwalu w Austrii

Współfinansowany przez PISF krótkometrażowy film fabularny „Wiki” w reżyserii Veronici Andersson z Warszawskiej Szkoły Filmowej otrzymał Nagrodę Publiczności oraz Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Międzynarodowym na festiwalu Kurzfilmfestival Kufstein w Austrii.

Werdykt jury

Jury w składzie Verena Teissl, Marco Friedrich Trenkwalder i Lisa Luginger nagrodziło film m.in. za „Odwagę uczynienia niepełnosprawności tematem filmu”, i zwróciło uwagę na „intensywnie opowiedzianą historię poprzez znakomite zdjęcia”, których autorem jest Mats Helgesson.

„Wiki”

Wiki jest autystyczną i ciekawą świata dziewczyną, która musi zmierzyć się z trudną rzeczywistością życia pod jednym dachem razem z matką alkoholiczką, po tym, jak zmarła jej babcia. Szczęśliwie na przekór złemu losowi spotyka Mateusza, fana autobusów warszawskiej komunikacji miejskiej, który wprowadza radość do jej szarej egzystencji.

Nagrody dla filmu

Film, w którym główne role zagrali Kamila Kobic i Adam Bobik, dotychczas nagrodzono m.in. na OKFA w Koninie, Zsigmond Vilmos International Film Festival na Węgrzech, a także w Las Vegas i Nowym Sadzie.  Film znalazł się także w programie pierwszej edycji Asfilmfestival – odbywającej się w Rzymie imprezy poświęconej filmom krótkometrażowym poruszającym tematykę niepełnosprawności.

Informacja prasowa

 


21.11.2019