„Władcy przygód. Stąd do Oblivio” pojedzie na festiwal w Busan

Film „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” w reżyserii i na podstawie scenariusza Tomasza Szafrańskiego weźmie udział w 15. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Busan. Film ten zdobył już nagrody na imprezach organizowanych za granicą, m.in. w Burbank i Sao Paulo. Festiwal w Korei Południowej odbędzie się od 7 do 13 lipca.

Film opisuje losy Franka, dwunastoletniego małego wynalazcy wychowywanego samotnie przez mamę, który spotyka rówieśniczkę Izkę. Zaprzyjaźniają się ze sobą, a w wyniku nieudanego eksperymentu naukowego z lotnią przebijają dziurę do innego wymiaru – tajemniczej krainy zapomnianych piosenek zwanej Oblivio. W ten sposób, przez przypadek sprowadzają do naszego świata rockendrolowca Eddiego, który wprowadza zamieszanie w poukładanym życiu Franka.

Wkrótce okazuje się, że Eddie jest ścigany przez bezwzględnych Łowców Głów: Oriana i Gorgha, którzy zostali wysłani przez Sędziego Kripsa, by ukarać Eddiego za jego ucieczkę z Oblivio. Dwójka dzieciaków musi szybko znaleźć sposób jak uratować rockendrolowca. Jedynym ratunkiem jest wysłanie go z naszego świata z powrotem do Oblivio, co uczynić można jedynie za pomocą gramofonu znajdującego się w tajnym archiwum pułkownika Lewickiego.

W filmie występują m.in.: Maciej Makowski, Szymon Radzimierski, Weronika Kaczmarczyk, Kamila Bujalska, Alicja Dąbrowska i Mikołaj Grabowski. Za produkcję odpowiada Dogoda Media.

23.04.2020