Włoskie dokumenty w Kino.Lab

W dniach 28 listopada – 2 grudnia 2012 Włoski Instytut Kultury w Warszawie, Festiwal Filmowy w Pesaro, oraz Kino.Lab w Warszawie zapraszają na przegląd współczesnych włoskich filmów dokumentalnych „Włochy w zwierciadle”.

Nowe włoskie kino dokumentalne w Warszawie

Program przeglądu prezentuje najciekawsze włoskie filmy dokumentalne z ostatnich lat, które poruszają istotne problemy współczesnych Włoch, z ich politycznymi i społecznymi bolączkami. Filmy te wyróżniają się zarówno aktualną problematyką jak też ciekawą formą i nowatorskim podejściem do podejmowanych tematów. Tytuły zostały wybrane z puli 25 filmów dokumentalnych pokazywanych w sekcji dokumentalnej Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Pesaro.

Goście z Włoch

W przeglądzie wezmą udział zaproszeni goście: reżyser filmu „Linia Fortuny” Pietro Marcello, reżyser filmu „Czerwony wschód słońca” Gianfranco Pannone, reżyser filmu „Ju, Tarramutu” Paolo Pisanelli, dyrektor artystyczny festiwalu w Pesaro Giovanni Spagnoletti oraz dyrektor zarządzający festiwalu w Pesaro Pedro Armocida. Wszystkie filmy zostaną pokazane z polskimi napisami.

 

Szczegółowy program przeglądu na stronie Kino.Lab: www.kinolab.art.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora opracowała Paulina Bez

26.11.2012