"Wołanie" w kinach

25 września 2015 na ekrany polskich kin wejdzie film „Wołanie” w reżyserii Marcina Dudziaka. Polsko-francuska koprodukcja była  prezentowana dotychczas m.in. na festiwalach w Rotterdamie, Koszalinie, Wilnie i Wrocławiu.

Debiut Marcina Dudziaka został zrealizowany na podstawie opowiadania „Zimorodek” Kazimierza Orłosia. Męska wyprawa ojca i syna w dół górskiej rzeki daje początek tej prawie pozbawionej słów historii.

– Film opowiada o pewnym szczególnym momencie w życiu chłopca. Momencie, w którym wszystko zaczyna wyglądać inaczej; staje się głębsze, bardziej mroczne, bardziej pociągające. Momencie, w którym coś zmienia się nieodwracalnie. Coś czego chłopiec nie rozumie, ale za czym idzie. Jest to zwiastowanie czegoś co dopiero ma nastąpić – przemiany chłopca w mężczyznę – mówił po premierze na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty reżyser filmu.

Twórcy

Reżyser Marcin Dudziak studiował dziennikarstwo w Warszawie oraz ukończył studia filmowe w Paryżu. W 2009 roku założył własną firmę produkcyjną A Son Image Production, w której wyprodukował swój pierwszy krótki metraż „Les Mots” (Słowa). „Wołanie”, debiut pełnometrażowy, miał swoją premierę światową w 2014 roku w Konkursie Głównym Festiwalu Nowe Horyzonty. Film powstał na podstawie opowiadania Kazimierza Orłosia „Zimorodek”.

Film w polskich kinach od 25 września

W rolach głównych występują Sebastian Pawlak i Witek Kotrys. Autorem zdjęć jest Tomasz Woźniczka.  Film wyprodukowała firma A Son Image Production, koproducentem obrazu jest Zespół Filmowy Oko i Ucho.Dystrybutorem filmu jest firma Dudek w Puszczy Sp. z o.o.

Na podstawie informacji od dystrybutora
 

21.09.2015