Woody Allen w Katowicach

17 marca rozpocznie się przegląd filmów Woody Allena w Katowicach. Przez 15 kolejnych dni na ekranach Kinoteatru Rialto i Kina Kosmos wyświetlonych zostanie aż 37 allenowskich klasyków.

 

Katowickie wydarzenie pozwoli przyjrzeć się allenowskim klasykom realizowanym przez twórcę we wszystkich etapach kariery. Pojawią się m.in. filmy odwołujące się do tradycji komedii slapstickowej, autorskie komedie z kręgu nowojorskiej bohemy intelektualnej, czy produkcje utrzymane w duchu bergmanowskim. Przegląd to nie tylko same pokazy filmowe, lecz również spojrzenie na dorobek Woody Allena z psychoanalitycznego, filmoznawczego i feministycznego punktu widzenia. Wybrane seanse poprzedzą bowiem prelekcje specjalistów z tych dziedzin naukowych.

 

23 marca Woody Allen wystąpi razem ze swoim zespołem New Orleans Jazz Band na scenie Centrum Kultury Katowice, który to koncert wspiera działania Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Inicjatywa, Instytucja Filmowa Silesia-Film, Biuro ESK 2016 Katowice, Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek. Mecenat nad projektem objął Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Bilety na pojedynczy seans kosztują 10 zł, karnety na cały przegląd 120 zł. Bilety na koncert Woody Allen & New Orleans Jazz Band w cenie 200 zł i 300 zł. Informacja o przeglądzie na stronie www.filmykultowe.pl. Informacja o koncercie na www.2016katowice.eu.

 

Informacja prasowa

08.03.2011