Works in Progress w Karlowych Warach - nabór

Do 12 maja producenci i twórcy z Europy Środkowowschodniej, Bałkanów, Turcji oraz krajów byłego Związku Radzieckiego mogą zgłaszać filmy do udziału w panelu Works in Progress, który odbędzie się podczas 52. MFF w Karlowych Warach. Do 5 maja można zgłaszać projekty do nagrody Eurimages Lab Project.

Works in Progress

Podczas jednodniowego panelu, który odbędzie się 3 lipca producenci w ciągu 8 minut będą mogli przedstawić swój projekt międzynarodowym dystrybutorom, agentom sprzedaży i selekcjonerom festiwali. W tym roku w panelu uczestniczyć będzie maksymalnie 8 filmów.

Nabór do 12 maja

Na panel można zgłaszać filmy nowe, w fazie post-produkcji, a także takie, które będą miały swoją premierę po festiwalu w Karlowych Warach. Organizatorzy wybiorą projekty, które nie mają jeszcze międzynarodowego agenta sprzedaży. W czasie 10 minutowego pitchingu producenci będą mieli możliwość pokazania fragmentu filmu lub zwiastuna. W tym roku celem organizatorów wydarzenia jest promocja Czech jako filmowej destynacji. Nagrodą w konkursie jest 90 tys. euro na postprodukcję w wybranych czeskich studiach filmowych oraz 10 tys. euro nagrody pieniężnej.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.kviff.com/en/film-professionals/works-in-progress.

Eurimages Lab Project Award

Do 5 maja producenci i reżyserzy mogą zgłosić swoje projekty w fazie produkcji i postprodukcji do nagrody Eurimages Lab Project. O 50 tys. euro powalczy 8 projektów. W zeszłym roku o tę nagrodę walczyła międzynarodowa koprodukcja (Wielka Brytania, Meksyk, Polska) „13 Summers Under Water” w reżyserii Wiktorii Szymańskiej.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.kviff.com/en/film-professionals/eurimages-lab-project-award.

52. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach odbędzie się w dniach 30 czerwca – 8 lipca 2017 roku.

Informacja prasowa 

10.04.2017