Wręczono Talenty Trójki

17 czerwca w studiu muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbyła się finałowa gala Talentów Trójki. Nagrodę specjalną – Diament Trójki – otrzymała wybitna aktorka Danuta Szaflarska. Nagrodę w kategorii „Film” otrzymała absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi Agnieszka Woszczyńska.

Konkurs dla młodych twórców

W finale piątej edycji konkursu dla młodych twórców „Talenty Trójki” zwyciężyli: Justyna Mędrala w kategorii „Sztuki wizualne”, aktorka Justyna Wasilewska w kategorii „Teatr” i Agnieszka Woszczyńska w kategorii „Film”.

Agnieszka Woszczyńska laureatką w kategorii „Film”

– Dla mnie kino jest przede wszystkim obrazem, zaczyna się tam, gdzie kończą się słowa, gdzie dajemy naszemu językowi odpocząć, czyli w ciszy, gdzie rodzą się ważne pytania – mówiła podczas ceremonii Agnieszka Woszczyńska. Laureatka Talentów Trójki otrzymała nagrodę za współfinansowany przez PISF dyplomowy film „Fragmenty”, który w maju miał premierę w prestiżowej sekcji Directors' Fortnight festiwalu w Cannes. Pod koniec kwietnia film zdobył także Grand Prix studenckiego festiwalu Łodzią po Wiśle.

Justyna Wasilewska nagrodzona w kategorii „Teatr”

Warto dodać, że w kategorii „Teatr” nagrodę odebrała Justyna Wasilewska. Wasilewska znana jest z wielu ról w studenckich filmach krótkometrażowych. Zagrała m.in. w wielokrotnie nagradzanych „Opowieściach z chłodni” Grzegorza Jaroszuka, „Granicach wytrzymałości” Michała Wawrzeckiego czy „Idziemy na wojnę” Krzysztofa Kasiora. Justyna Wasilewska współpracuje także przy projektach studenckich jako autorka muzyki. Aktorka skomponowała muzykę do filmów „Taki pejzaż” Jagody Szelc oraz „Lena i ja” Kaliny Alabrudzińskiej. Niedługo będzie można ją zobaczyć w pełnometrażowym filmie Grzegorza Jaroszuka pt. „Kebab i Horoskop”, którego premiera odbędzie się podczas 49. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach.

 

Więcej informacji: www.polishshorts.pl oraz www.polskieradio.pl.

18.06.2014