„Wściekłość” nagrodzona w Paryżu

Film „Wściekłość” braci Węgrzyn zdobył nagrodę na 12. Europejskim Festiwalu Filmów Niezależnych ÉCU w Paryżu.

Najlepszy europejski niezależny film dramatyczny

„Wściekłość” otrzymała w Paryżu nagrodę dla najlepszego europejskiego niezależnego filmu dramatycznego. Francuski festiwal jest często nazywany europejskim odpowiednikiem Festiwalu Sundance. Zwycięskie filmy w ramach ÉCU-On-The-Road zostaną pokazane na ponad 50 festiwalach na całym świecie. 

„Wściekłość”

Film opowiada historię Adama, trzydziestoparoletniego prezentera telewizji, męża pięknej Edyty i ojca dwójki małych dzieci, uwikłanego w skomplikowane relacje rodzinno-zawodowe. Podczas joggingu wzdłuż warszawskiej obwodnicy, bohater prowadzi rozmowy telefoniczne z najbliższymi i współpracownikami, które odsłaniają jego tajemnice. Nieprzewidywalny ciąg wydarzeń wieczoru kwestionuje jego dotychczasowe życiowe wybory. Film stawia pytania o granice ludzkiej uczciwości wobec siebie i otoczenia oraz o cenę dążenia do sukcesu i samorealizacji.

Twórcy

Reżyserem filmu jest Michał Węgrzyn, który wspólnie z Marcinem Roykiewiczem jest autorem scenariusza. Za zdjęcia odpowiada Wojciech Węgrzyn. Film zmontował Michał Biliński, za muzykę odpowiedzialny był Tomasz Kułdo – QLHead. W obsadzie filmu znaleźli się: Jakub Świderski, Małgorzata Zajączkowska, Paulina Chapko, Natalia Klimas. Producentem filmu jest WMW Film, koproducentami są: New Wave Film, Bad Boys Film Crew, Studio Besta, Studio Gamma, Stunt Studio, Shot Hunter.

17 marca film wszedł na ekrany polskich kin. Dystrybutorem obrazu w Polsce jest Alter Ego Pictures.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: www.ecufilmfestival.com.

Na podstawie informacji prasowej

24.04.2017