„Wspomnienie lata” w kinach

8 marca na ekrany polskich kin wejdzie „Wspomnienie lata” w reżyserii Adama Guzińskiego. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Wspomnienie lata”

Film Adama Guzińskiego to intymna podróż do odchodzącego świata dzieciństwa widzianego oczami 12-letniego Piotrka. Pod wpływem zmieniającej się relacji z matką i pierwszego zauroczenia chłopiec musi skonfrontować się z zupełnie nowymi dla siebie uczuciami, dokonać pierwszych dorosłych wyborów i zmierzyć się z ich konsekwencjami. 

fot. Adam Sikora

„Wspomnienie lata” to obraz dostrzeżony przez selekcjonerów festiwalowych oraz wyróżniony na krakowskim festiwalu Off Camera nagrodą Rising Star, a także Kryształowym Jabłkiem podczas łódzkiego Forum Kina Europejskiego Cinergia dla debiutującego Maxa Jastrzębskiego.

Twórcy

Produkcja: Opus Film
Scenariusz i reżyseria: Adam Guziński
Zdjęcia: Adam Sikora
Scenografia: Grzegorz Piątkowski
Muzyka: Michał Jacaszek
Montaż: Maciej Pawliński
Kierownik produkcji: Magdalena Malisz
Obsada: Urszula Grabowska, Robert Więckiewicz, Max Jastrzębski

Dystrybutorem i koproducentem filmu jest Instytucja Filmowa Silesia Film, a część środków na realizację została przyznana przez Śląski Fundusz Filmowy. Zdjęcia do filmu były realizowane głównie na terenie województwa śląskiego, m.in. w dzielnicy Lublińca – Kokotku, a także w Częstochowie, Pyskowicach, Zabrzu, Woźnikach, Kaletach oraz we wsi Kielcza. Sceny rozgrywające się na terenie kąpieliska kręcone były w tamtejszym ośrodku Silesiana.

Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Na podstawie informacji prasowej.


04.03.2019