Młodzi filmowcy wygrywają w USA

Krótki film „Wspomnienie poprzedniego lata” w reżyserii Ivo Krankowskiego i Jakuba Gryżewskiego zdobył nagrodę dla najlepszego filmu zagranicznego na 3. New York International Short Film Festival, który zakończył się 29 maja.

„Wspomnienie poprzedniego lata”

to komediowa opowieść o przypadkowym, zimowym spotkaniu, które niespodziewanie przeradza się w płomienne chwile na tylnym siedzeniu czerwonego Fiata 125 p. Grającym główne role młodym aktorom Paulinie Gałązce i Piotrowi Bondyrze partnerują doświadczeni aktorzy: Izabela Kuna i Bartłomiej Topa.

Kolejna nagroda dla filmu

Obraz Ivo Krankowskiego i Jakuba Gryżewskiego w marcu 2013 roku wygrał konkurs na krótkometrażowy film erotyczny „Sex w Shortach” ogłoszony przez dystrybutora filmowego Spectator. Od tamtej pory prezentowany był w Polsce i Europie, m.in. w ramach festiwalu Short Waves. Na festiwalu OKFA w Koninie zdobył Gand Prix dla najlepszego filmu niezależnego, a na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu otrzymał I Nagrodę w Konkursie Śmiesznego Kina Niezależnego.

New York International Short Film Festival

prezentuje najlepsze filmy krótkometrażowe twórców z całego świata. W trakcie festiwalu odbywają się warsztaty i kursy mistrzowskie. Eksperci z branży filmowej udzielają praktycznych porad młodym filmowcom. Tegoroczną edycję wygrał film Chrisa Landretha „Subconscious Password”.

 

Więcej na stronie http://nyshortsfest.com.

 

Na podstawie informacji prasowej

03.06.2014