"Wszystkie nieprzespane noce" w kinach

4 listopada na ekrany kin wszedł nagrodzony na festiwalu Sundance film „Wszystkie nieprzespane noce” Michała Marczaka. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.Michał Marczak za swój ostatni film otrzymał m.in. nagrodę dla najlepszego reżysera w międzynarodowym konkursie dokumentalnym (World Cinema Documentary Competition) na festiwalu Sundance 2016, a także Nagrodę Publiczności na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Film znalazł się również w Konkursie Głównym 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

„Wszystkie nieprzespane noce” w kinach od 4 listopada 2016

Krzysiek kończy trwający pięć lat związek z pierwszą dziewczyną i przeprowadza się do mieszkania najlepszego kumpla, Michała. Obaj rzucają się w wir nocnego życia, od kameralnych „domówek” przez imprezy klubowe i plenerowe festiwale. Nie przejmują się niczym, nie ustając w pogoni za znalezieniem swojego miejsca w życiu. Ze szczerych rozmów, całonocnych zabaw i wędrówek wyłania się obraz marzeń, ale także lęków i frustracji. Nagłe pojawienie się w ich życiu byłej dziewczyny Michała – tajemniczej Evy, wystawi ich przyjaźń na próbę. Pulsująca w rytmie uczuć i muzyki historia opowiedziana zostaje z perspektywy przyjaciół uwikłanych w miłosny trójkąt.

Film ze wsparciem PISF

„Wszystkie nieprzespane noce” to polsko-brytyjska koprodukcja, powstała w wyniku współpracy Endorfina Studio (odpowiedzialnego m.in. za wielokrotnie nagradzany dokument „15 stron świata”) i Pulse Films (producenta m.in. „20 000 dni na Ziemi”). Koproducentami filmu są Telewizja Polska, Mazowiecki Fundusz Filmowy oraz Fundacja Moma Film. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Sundance Institute i Brit Doc Circle Fund.

Film wszedł do kin w Polsce 4 listopada. Jego dystrybutorem jest Kino Świat.

04.11.2016