Wybierz swój film na Ars Independent 2018

Zastanawiało Was kiedyś skąd biorą się konkursowe filmy na festiwalu? Jakim kluczem kierują się organizatorzy podejmując decyzje? Kim są ludzie, którzy podjęli takie a nie inne wybory? Katowicki festiwal Ars Independent pozwoli Wam przekonać się o tym na własnej skórze! Impreza szuka programerki lub programera, którzy wytypują film do konkursu Czarny Koń Filmu.

W konkursie zobaczymy 6 pełnometrażowych filmów z lat 2017/2018 wytypowanych przez 6 różnych osobowości z festiwalowego zespołu. Tytuły powalczą o statuetkę Czarnego Konia i nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro, które przyzna festiwalowa publiczność w głosowaniu podczas festiwalu.

Jeśli chcielibyście dołączyć do festiwalowego zespołu – wystarczy zajrzeć na stronę Ars Independent, wypełnić formularz zgłoszeniowy i napisać krótką recenzję ostatnio widzianego filmu (lub wkleić odnośnik do recenzji popełnionej w zakamarkach sieci).

„Za każdym filmowym Czarnym Koniem stoi inna programerka, inny programer. 6 filmów, które zobaczymy, jak co roku we wrześniu w kinie Światowid, to 6 zupełnie różnorakich propozycji, wyszperanych z innych zakątków współczesnego kina. Pomyśleliśmy, że fajnie by było, już na etapie programowej selekcji, oddać głos publiczności; zwolnić dla niej jeden ze „startowych boksów” w konkursowym wyścigu” – komentuje Bartek Sołtysik, rzecznik medialny festiwalu.

Na zgłoszenia chęci współpracy festiwal czeka do 20 kwietnia.

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji znajdziecie na stronie: www.arsindependent.pl/pl/wybierz-swoj-film.

Informacja prasowa


09.04.2018